شماره: 37907
1401/02/07
پیام تبریک دکتر جمیل صادقی فر، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای
پیام تبریک دکتر جمیل صادقی فر، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

  • روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای یک هدف گذاری سالیانه بین‌المللی برای نهادینه کردن کار سالم و ایمن در سرتاسر جهان است. با توجه به شعار امسال" برای تحقق فرهنگ مثبت ایمنی و بهداشت حرفه ای بیایید با همدیگر کار کنیم"  حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کارکنان مشاغل مختلف از طریق پیشگیری از حوادث شغلی، پیشگیری از خطرات تهدید کننده سلامت با مطالعه شرایط نامناسب محیط کار و اثرات سوء آن بر تندرستی آنان تحقق می یابد.
  • در سال های اخیر که همه گیری بیماری کووید19 جهان را با چالش مواجه نموده است، بدون شک روز جهانی بهداشت حرفه ای را می توان فرصت مغتنمی برای بیان اهمیت، جایگاه رفیع  و سهم بی‌بدیل بهداشت حرفه ای در تحقق توسعه پایدار استان و کشور دانست. تا زمانی كه كشور از نيروي انساني سالم و با انگيزه بهره مند باشد اين پيشرفت تداوم خواهد داشت.
  • محیط کاری ایمن و سالم یک اصل بنیادی و حق طبيعي افراد در محيط کار است. کارشناسان بهداشت حرفه‌اي با شناخت از محيط کار، فرايندهاي كاري، خطرات و عوامل زيان‌آور آن و تاثيراتي كه اين عوامل بر سلامت شاغلين مي‌گذارند، از طريق بررسي، ارزيابي و كنترل عوامل زيان آور محيط كار، درصدد سالم‌سازي و بهسازي محيط كار می باشند.
  • امید است با تلاش جمعی، شرایط و استانداردهای محیط کار در همه زمينه هاي شغلي فراهم گردد.
  • اینجانب ضمن عرض تبریک فرارسیدن این روز به تمامی تلاشگران این عرصه، براي فعالان و همه همکاران بهداشت حرفه ای در جای جای استان از درگاه خداوند متعال سعادت، بهروزي و موفقيت مسئلت مي‌نمايم.
حق انتشار محفوظ است ©