X

آرشیو اخبار

اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 دی 1399
ناظر کلان منطقه3 و نماینده تام الاختیار رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایلام سفر کرد

  ناظر کلان منطقه3 و نماینده تام الاختیار رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایلام سفر کرد

امتیاز: Article Rating
خانم دکتر هنگامه نامداری، ناظر کلان منطقه3 و نماینده تام الاختیار دکتر گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور بررسی وضعیت بیماری کووید19 در استان، آگاهی از روند اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین ارائه آموزش‌های لازم به مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های استان در ارتباط با مراقبت و رهگیری(Contact Tracing) به ایلام سفر کرد.
خانم دکتر نامداری در ابتدای سفر خود با معاون بهداشتی دانشگاه، معاونین فنی و اجرایی مرکز بهداشت استان، مدیر و کارشناسان بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان و روسای شبکه های بهداشت شهرستان های یازده‌گانه جلسه تشکیل دادند. همزمان با این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس معاونین بهداشتی و کارشناسان بیماری های واگیر شبکه های بهداشت و درمان در جریان این جلسه قرار گرفتند.
دکتر جمیل صادقی فر، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان ضمن عرض خیر مقدم خدمت خانم دکتر نامداری و سایر حاضرین در جلسه خاطر نشان کرد: طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای گسترش و تحقق طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» و با هدف بیماریابی سریع‌‌تر، قرنطینه کردن افراد مبتلا و حمایت معیشتی به شیوه محله‌‌ و خانواده ‌‌محور و با استفاده از ظرفیت نظام شبکه های بهداشتی و درمانی کشور و ظرفیت عظیم سپاه و پایگاه های مقاومت بسیج همزمان با سراسر کشور در استان ایلام آغاز شد. دکتر صادقی فر در بخش دیگری از جلسه ضمن قدردانی از حساسیت و توجه ویژه استاندار ایلام به عنوان فرمانده قرارگاه، حمایت های رئیس دانشگاه به عنوان معاون قرارگاه و تلاش های ارزشمند فرماندهی سپاه استان به عنوان فرمانده عملیات و نیز قرارگاه های شهرستان در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گزارشی از سیمای بیماری کووید19 در استان را ارائه نمود و در ادامه به ارائه گزارش عملکرد مدیریت بیماری کرونا در قالب طرح محله محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان پرداخت. دکتر صادقی فر ضمن تاکید بر تمرکز روی تیم های مراقبت و رهگیری و افزایش نمونه گیری و استفاده از تست‌های رپید، بر شناسایی زودرس بیماران و قرنطینه ایشان تاکید کردند.
خانم دکتر نامداری پس از بیان شاخص های مهم جهت بررسی وضعیت بیماری کووید19و همچنین گزارش تحلیلی داده‌های آماری تعداد تست های سریع انجام شده، تعداد موارد مثبت بستری و سرپایی و تعداد موارد فوتی استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون بخصوص با اولویت داده های مرتبط با طرح شهید سلیمانی، عملکرد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ارتباط با مدیریت بیماری کووید19 مثبت ارزیابی نمود.
دکتر نامداری توجه به مراکز تجمعی ازجمله؛ زندان، خانه سالمندان و مراکز ترک اعتیاد و... را بسیار ضروری دانست و از حوزه بهداشتی خواست استفاده از تست های سریع را در این مراکز در دستور کار قرار دهند.
در ادامه جلسه سرهنگ مریدی، رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فعالیت های انجام گرفته توسط داوطلبین بسیجی در طرح محله و خانواده محور شهید حاج قاسم سلیمانی را تشریح نمود.
دکتر امید افسرده و دکتر افشین پورمنتی، معاونین فنی و اجرایی مرکز بهداشت استان ضمن ابراز خرسندی از حضور خانم دکتر نامداری در استان، آموزش های ایشان در خصوص رعایت پروتکل ها را بسیار با ارزش عنوان نمودند و به راهبردهای اصلی طرح شهید سلیمانی، حوزه های قابل بهبود در استان در ارتباط با مراقبت و رهگیری، افزایش نمونه گیری، توجه جدی به مراقبت مرزی و سایر موضوعات کلیدی پرداختند.
در پایان مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه، گزارش عملکرد و ابتکارات شهرستان تحت مدیریت خود را در ارتباط با مبارزه با کرونا ارائه نمودند و در نهایت ابهامات، چالش ها و انتظارات خود در راستای بهبود اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را مطرح نمودند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • ناظر کلان منطقه3 و نماینده تام الاختیار رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایلام سفر کرد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: