X

آرشیو اخبار

اخبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 مهر 1399
پیام معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن"هفته ملی سلامت کودکان"

  پیام معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن"هفته ملی سلامت کودکان"

امتیاز: Article Rating
دکتر جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان با ارسال پیامی به مناسبت "هفته ملی سلامت کودکان" بر اهمیت توجه بیش از پیش به سلامت کودکان به ویژه در دوران بیماری کرونا تاکید داشت.
متن پیام به شرح ذیل است:
از سال 1391 هر ساله هفته سوم مهرماه یعنی 12 الی 18 مهر ماه با نام "هفته ملی سلامت کودکان" در تقویم سلامت کشور به عنوان یک مناسبت مهم جهت تمرکز برنامه های سلامت محور سیاست گزارن، مدیران، خانواده‌ها و آحاد جامعه به مقوله سلامت کودکان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی جای گرفته است. شعار امسال هفته ملی کودک"آینده را باید ساخت" قرار داده شده که با توجه به شیوع بیماری کرونا اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و بیشتر از طریق فضای مجازی بر رویکرد بازی، نشاط و تحرک فیزیکی متمرکز شده است.
محورهای آموزش در این هفته بازی های خانگی، کنترل اضطراب کودکان در همه گیری کرونا، فعالیت فیزیکی و پیشگیری از چاقی، سلامت و ایمنی و تغذیه مناسب شیرخواران و کودکان می باشد. مطالعات اخیر حاکی از افزایش سریع میزان بروز چاقی به خصوص در میان کودکان و نوجوانان در جهان و کشور ما می باشد. اضافه وزن و چاقی کودکان زمینه ساز ابتلا به بیماری های متعدد از جمله قلب و عروق، دیابت، پرفشاری خون، افزایش چربی خون، بیماری کبدی و تنفسی است که اغلب کودکان چاق امروز بزرگسالان چاق آینده هستند. لذا راهکارهایی ساده و هدفمند برای اصلاح شیوه زندگی کودکان مانند کاهش زمان تماشای تلویزیون و بازی های رایانه ای به کمتر از 2 ساعت در روز، پیاده روی به جای وسیله نقلیه موتوری، انتخاب فعالیت‌های جسمی سرگرم کننده و همبازی شدن با فرزندان، کاهش مصرف بی رویه فست فود و تنقلات کم ارزش می توانند در پیشگیری از عارضه چاقی در کودکان کمک کننده باشند. علاوه بر این، اضطراب و استرس ناشی از بیماری کرونا و الزام به قرنطینه خانگی باعث ایجاد سردرگمی و پریشانی در کودکان می شود و رفتارهایی مانند جیغ زدن، غمگین شدن و خشمگین شدن را از خود بروز می دهند. والدین بایستی با مراقبت و علاقمندی بیشتر احساسات آنها را درک و موجبات آسایش و اطمینان خاطر آنها را فراهم نمایند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • پیام معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن"هفته ملی سلامت کودکان"
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: