X

آرشیو اخبار

اخبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 02 اردیبهشت 1392
سالم زندگي کنيم

  سالم زندگي کنيم

امتیاز: Article Rating

طبق اعلام مرکز تحقيقات پوست جذام، از آن جايي که هيچ درمان قطعي براي زگيل وجود ندارد، درمان سريع زگيل‌هاي جديد بهترين راه براي محدود کردن آنها است تا فرصت كمتري براي پخش ويروس به اطراف پوست داشته باشند.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، ويروس‏هايي كه باعث بوجود آمدن زگيل مي‏شوند مربوط به خانواده‏اي از ويروس‏ها بنام پاپيلوما هستند. ظاهر يك زگيل بستگي به محل پيدايش آن دارد. زگيل‏ها معمولاً به رنگ پوست بوده و در لمس زبر و ناصاف هستند، اما گاهي هم مي‏توانند تيره يا صاف و هموار باشند.

طبق اعلام محققان مرکز آموزش و پژوهش بيماريهاي پوست و جذام، زگيل‏ها به انواع مختلفي مانند زگيل‌هاي معمولي، كف پا، صاف و زگيل‏هاي تناسلي دسته‌بندي مي‌شوند.

زگيل‌هاي معمولي غالبا در اطراف ناخن، روي انگشتان و پشت دست بوجود مي‏آيد. اين نوع زگيل‏ها بيشتر در قسمت‏هايي كه در پوست خراشيدگي ايجاد شده است (مثلاً به دنبال جويدن ناخن‏ها يا كندن گوشه‏هاي ناخن) بوجود مي‏آيند.

زگيل کف پا به تعداد زياد و دسته دسته بوجود مي‏آيند. زگيل‏هاي معمولي به سمت خارج پوست برجسته نمي‏شوند، زيرا فشار حاصل از راه رفتن روي كف ‏پا باعث صاف و پهن شدن آنها شده و آنها را به داخل پوست فشار مي‏دهد. در سطح اين نوع زگيل‏ها اكثراً نقاط سياهي ديده مي‏شود كه همان عروق خوني هستند كه تغذيه زگيل را به عهده دارند. زگيل‏هاي كف‏ پا ممكن است دردناك باشند، مثل اينكه سنگي در كفش باشد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • سالم زندگي کنيم
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: