طراحی سایت
اخبار
21

توصیه های بهداشتی لازم در هنگام ورود به استخرهای شنا

توصیه های بهداشتی لازم در هنگام ورود به استخرهای شنا

با توجه به اینکه آب استخر ناقل خوبی برای انتقال بیماریهای مختلف، باکتریال، انگلی و قارچی است. رعایت نکات زیر بسیار حائز اهمیت است:

1- به منظور جلوگیری از آلودگی آب استخر با ادرار و مدفوع، قبل از ورود به استخر از توالت استفاده نموده و دست‌های خود را پس از اجابت مزاج بشویید. آلودگی‌های پوست بدن شما به راحتی در آب منتقل می‌شود.

2- در صورت داشتن عفونت یا حساسیت چشم، گوش، گلو و بینی، عفونت های بخش فوقانی تنفس، عفونت روده ای و هر گونه بیماری پوستی از رفتن به استخر خودداری شود.

3- قبل از ورود به استخر پای خود را به مدت 30 ثانیه در داخل حوضچه مواد گندزدای تعبیه شده در ورودی استخر قرار دهید.

4- از ریختن اب دهان، مزه کردن آب، شستن و خارج کردن ترشحات بینی در آب استخر خودداری کنید. 5- اگر بیماری پوستی از قبیل بیماریهای قارچی قابل سرایت دارید به هیچ عنوان به استخر عمومی مراجعه نکنید. 6- بعد از شنا کردن در آب استخر حتما بدن خود را با آب و صابون شستشو دهید.

7-همواره از وسایل اختصاصی نظیر مایو، حوله ، کلاه ، بینی بند و برس استفاده شود .

8- از شنا کردن در رودخانه ها، برکه ها و استخرهای آب کشاورزی که در مجاورت مناطق مسکونی و صنعتی هستند به دلیل خطرات ورود فاضلاب های صنعتی و خانگی و آلودگی های انگلی و میکروبی جدا خودداری نمایید.

در صورت داشتن هر گونه شکایت و یا پیشنهاد با سامانه 190 وزارت بهداشت یا شماره تلفن 32227702 مرکز بهداشت استان ایلام تماس حاصل فرمایید .

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (38)
کد خبر: 16907
  • توصیه های بهداشتی لازم در هنگام ورود به استخرهای شنا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو