طراحی سایت
اخبار
15

هر کودک نشانی خداست_روز جهانی کودک گرامیـــــــباد

هر کودک نشانی خداست_روز جهانی کودک گرامیـــــــباد

   روز جهانی کودک و هفته ملی آن  فرصت مغتنمی است  تا بار دیگر بر رسالت و تعهد  سیستم بهداشت و درمان کشور و سایر ارگانها و موسسات دولتی و خصوصی  در خصوص حفظ و ارتقاء سطح سلامت کودکان به عنوان آسیب پذیر ترین گروه هدف سیستم بهداشتی درمانی تاکید  و با صدای رسا  در گوش جهان  نجوا کنیم :

کودکان امروزند آنها را به فردا حواله نکنیم.

 

شعار امسال هفته ملی کودک : هر کودک نشانی خداست.
لذا در راستای  رسالت نظام بهداشتی کشور در خصوص ارتقاء سواد بهداشتی جامعه  و تاکید بر اصل خود مراقبتی    و نامگذاری 18 مهر ماه به عنوان روز "کودک ، سلامت و ایمنی"  در این مجال سعی بر این شده است  تا آحاد جامعه و به ویژه والدین کودکان  را با اهمیت پیشگیری از سوانح و حوادث، عواقب وقوع حوادث و ساده ترین راههای پیشگیری از سوانح  و حوادث آشنا سازیم .
ادامه مطلب... .

 با توجه به اینکه ناهنجاریهای مادر زادیی و ژنتیکی از علل اصلی مرگ و میر در سطح کشور و اولین علت مرگ کودکان 59-1 ماهه استان ایلام طی سال های1395-1386 می باشد  بنابراین تغییر نگرش  خانواده ها در خصوص لزوم و اهمیت پیشگیری از تولد کودکان مبتلا به ناهنجاریهای مادر زادی وژنتیکی باید به عنوان یک اولویت   و مداخله آموزشی در سطح جامعه، مراکز بهداشتی درمانی، خانه های بهداشت  و مراکز مشاوره قبل از ازدواج محسوب گردد. لذا در این راستا و باهدف توانمندی و ارتقاءدانش بهداشتی خانواده ها  و جامعه در ادامه سعی شده است که به:  تعریف واهمیت ناهنجاری ها،  تقسیم بندی ناهنجاریها،  معرفی زوجین نیازمند دریافت خدمات مشاوره ژنتیک ،  زمان مناسب دریافت خدمات مشاوره ژنتیک، اقدامات لازم جهت پیشگیری از تولد کودکان مبتلا به ناهنجاریهای مادر زادیی و ژنتیکی و....پرداخته شود. ادامه مطلب... .

 

 

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (115)
کد خبر: 14076
  • هر کودک نشانی خداست_روز جهانی کودک گرامیـــــــباد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو