اخبار
07

بازدید رییس اداره ایدز و بیماریهای آمیزشی و هیئت همراه از دانشگاه علوم پزشکی ایلام

بازدید رییس اداره ایدز و بیماریهای آمیزشی و هیئت همراه از دانشگاه علوم پزشکی ایلام

      رییس اداره ایدز و بیماریهای آمیزشی مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت  سرکار خانم دکتر کازرونی و هیئت همراه ایشان، از فعالیتهای همکاران ، مرکز DIC و پاتوقهای سطح شهر ایلام در 7 شهریور ماه1396 بازدید نمودند . در این بازدید با حضور معاون بهداشتی آقای دکتر ناصری فر، رییس مرکز بهداشت شهرستان ایلام و همکاران مبارزه با بیماریهای استان و شهرستان ، گروه بهداشت روان و همکاران مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری و... صورت پذیرفت. سپس طی جلسه ای با ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر علی دل پیشه در خصوص وضعیت استان به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این جلسه که با حضور معاون بهداشتی و دیگر کارشناسان مربوطه انجام شد. در ابتدا سرکار خانم دکتر کازرونی و مهندس محمد رضا میرشکاری مدیر گروه بیماریهای واگیر،  گزارش ارائه دادند و سپس این تیم ناظر از فعالیتهای انجام گرفته در راستای این بیماری تقدیر نمودند.
   دکتر ناصری فر معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان گفت : مردم بایستی با این بیماری مثل یک بیماری عفونی برخورد کنند و افراد داری عفونت اچ آی وی برای مداوا به مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری این دانشگاه همکاری لازم داشته باشند و با مراجعه به این مراکز و تمکین به درمان از سلامتی  بالایی برخوردار شده تا مانند دیگر مردم طول عمر طبیعی خود را  داشته باشند. زیرا این بیماری مثل دیگر بیماریهای آنفلوانزا ، تب مالت سل و... یک بیماری عفونی است و مردم نیز می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی محل زندگی خود با انجام یک رپید تست ساده یعنی یک قطره خون از انگشت دست و 10 دقیقه صرف وقت از وضعیت سلامتی خود مطلع شوند و شرایط  انجام این آزمایش و تمام مراحل کار کاملا محرمانه می باشد.  این دانشگاه کلیه اقدامات درمانی و بهداشتی  مورد نیاز در این راستا مانند ویزیت پزشک عمومی و متخصص ایدز ، روانشناس ، ماما و.... کاملا رایگان و بطور محرمانه در اختیار عموم قرارمی دهد.
     در پایان جلسه  ریاست دانشگاه ، متعهد همکاری تحقیقاتی و انجام مطالعات علمی در دیگر استانهای همجوار و حتی کل کشور را با وزارت شده و کارشناسان ارشد کشوری نیز کمکهای اعتباری و تکنیکال را به این دانشگاه  در خصوص بیماری اچ آی وی/ایدز متعهد شدند. از کلیه همکاران خانه های بهداشت ، مراکز ، ستاد شهرستان و استان و نیز تمام ارگانهای دولتی و خصوصی نهایت تقدیر بعمل امد .


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (42)
کد خبر: 13854
  • بازدید رییس اداره ایدز و بیماریهای آمیزشی و هیئت همراه از دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • بازدید رییس اداره ایدز و بیماریهای آمیزشی و هیئت همراه از دانشگاه علوم پزشکی ایلام

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو