طراحی سایت
اخبار
18

ماده 37 قانون برنامه پنج ساله توسعه: لیست کالاها و اقدامات آسیب رسان

ماده 37 قانون برنامه پنج ساله توسعه: لیست کالاها و اقدامات آسیب رسان

ماده 37 قانون برنامه پنج ساله توسعه
حفظ و ارتقا سلامت جامعه ماموریت اصلی نظام سلامت کشور بوده و در این زمینه شناسایی و کنترل عوامل آسیب رسان به سلامت و اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مردم وظیفه مسئولان ومتولیان در هر حیطه است.
کالاهای اسیب رسان به سلامت با افزایش فشار خون افزایش قند خون و چربیهای بد و اضافه وزن ،عامل مهمی درابتلا به بیماریهای قلبی عروقی – دیابت و سرطان میباشند.
این کالاها امروزه با حجم بالایی در سوپرمارکتها یافت میشوند به وفور از طریق رسانه های دیداری و شنیداری تبلیغ  میگردند. نتایج مطالعات مرور سیستماتیک نشان داده است که این تبلیغات روی ترجیحات غذایی افراد و افزایش تقاضا برای خرید و میزان مصرف تاثیر گذار است .
ماده 37 قانون پنجم توسعه به منظور کاهش آسیب پذیری افراد جامعه توسط قانونگذار تصویب و اجرایی شده است. لذا لیست کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت که هرساله از سوی وزارت بهداشت اعلام میگردد به شرح پیوست بوده و دبیرخانه ماده 37 در معاونت بهداشتی دانشگاه مستقر است.
رصد تبلیغات در سطح استان بایستی توسط نمایندگان و رابطین ماده 37 در هر شهرستان و با همکاری کلیه پرسنل فهیم و مسئول با هوشیاری انجام گرفته و به دبیرخانه اعلام گردد . تلفن: 32243679

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (514)
کد خبر: 11326
  • ماده 37 قانون برنامه پنج ساله توسعه: لیست کالاها و اقدامات آسیب رسان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو